Załączniki do postu:
{files}

      25 kwietnia 2019 grupa 27 uczniów naszej szkoły , pod opieką pań Justyny Mytych i Aliny Pisarczyk, wybrała się na wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowały pani poseł Józefina  Hrynkiewicz i pani Renata Szczęch- podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Wyjazd był nagrodą za udział w Międzyszkolnym Konkursie Literacko- Teatralnym "Bohaterowie naszych lektur".

       Zwiedzanie Warszawy uczestnicy zaczęli od Starego Miasta; zobaczyli Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski. Ulicą Świętojańską powędrowali do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Następnie pośpieszyli na rynek, gdzie stoi  pomnik Syrenki.

       Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu. Na początku wizyty w gamachu Sejmu wycieczkowicze zasiedli na balkonie widokowym, aby zobaczyć trwające właśnie obrady Sejmu. Następnie pani przewodnik oprowadziła ich po całym budynku, przedstawiła  historię polskiego parlamentaryzmu. Na koniec wizyty czekał na nich pyszny obiad w Restauracji Sejmowej.

       Ostatnim punktem programu wyieczki  był spacer po Łazienkach Królewskich. Największe wrażenie wywarł na uczestnikach Teatr na Wyspie, a szczególnie półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Zachwyciła ich także flora i fauna tego parku. W dodatku dopisała pogoda- było ciepło i słonecznie.

Uczestnicy wyjazdu i panie opiekunki składają serdeczne podziękowania pani poseł Józefinie Hrynkiewicz i pani podsekretarz stanu Renacie Szczęch za piękną wycieczkę, pełną wrażeń.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image


Wstawił: Irena Blat, 2019-05-11 16:12