Załączniki do postu:
{files}

3 kwietnia 2019 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacko - Teatralny "Bohaterowie naszych lektur" pod hasłem "Portret Polski", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 13 w Rzeszowie. Swoją obecnością podczas wydarzenia zaszczyciła uczestników pani Renata Szczęch- podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, która objęła ten konkurs honorowym patronatem.

Utalentowanych uczniów oceniało jury , w którym zasiadła m. in. znakomita aktorka Teatru im.W. Siemaszkowej w Rzeszowie,  pani Małgorzata Machowska.

W konkursie, podzielonym na trzy kategorie wiekowe, wzięli  udział uczniowie  z Podkarpacia, którzy pod okiem nauczycieli przygotowali krótkie wystąpienia na temat ulubionych bohaterów literackich.

Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

- w kategorii klas II-III-  Milena Jamróz z kl.III w roli Marysi sierotki z utworu Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi" (opiekun : pani Lucyna Koba)

-w kategorii klas IV-VI- Karolina Hodor z kl.V wcieliła się w postać Nel z powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" ( opiekun : pani Agnieszka Kolasa)

- w kategorii klas VII-VIII- Marcelina Sasiela z kl.VIII zagrała postać Ligii z  "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza , a Emilia Rusin z kl.VIII zaprezentowała bohaterkę "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego -Annę Stogowską , zwaną "Birutą" ( opiekun : pani Alina Pisarczyk)

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że Marcelina Sasiela zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 


Wstawił: Irena Blat, 2019-04-11 18:12