Załączniki do postu:
{files}

W dniach 24-28.09.2018r. Zespół Szkół w Dzikowcu gościł uczniów z zagranicy wraz z opiekunami podczas II międzynarodowej wymiany uczniów w ramach programu Erasmus+. Było to bardzo aktywny tydzień o tematyce dyskryminacji. Razem z szóstką uczniów z klasy VIII naszej szkoły w spotkaniu brało udział 25 uczniów i 11 nauczycieli. Goście ze szkół partnerskich z Chorwacji, Hiszpanii i Włoszech zostali oficjalnie przywitani przez władze Gminy Dzikowiec: z-cę Wójta p. Józefa Tęczę, Sekretarz Gminy p. Genowefę Dębiak oraz p. Dyrektor Zespołu Szkół - Justynę Mytych. Uczestnicy wymiany otrzymali od włodarzy upominki nawiązujące do naszej miejscowości i parafii.

Jeszcze tego samego dnia wszyscy wzięli udział w warsztatach na terenie Muzeum Etnograficznego w Kolbuszowej, gdzie zapoznali się z dawnymi tradycjami regionu. Następnie wzięli udział w terenowej grze filmowej, zorganizowanej z pomocą uczniów klas III gimnazjum.

Wtorek 25.09.2018 to dzień wizyty w Muzeum Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, gdzie miały miejsce warsztaty o dyskryminacji. Stamtąd udaliśmy się do Sandomierza, gdzie odwiedziliśmy plan filmowy "Ojca Mateusza" oraz tamtejsze podziemia. Kolejne dni tygodnia to czas spędzony bardzo intensywnie. Wizyta w Muzeum Auschwitz to prawdziwa lekcja historii na temat dyskryminacji. Zaś odwiedziny w Muzeum Kinematografii w Łodzi przedstawiły kulisy polskiego przemysłu filmowego. Wiedza na temat polskiej sztuki filmowej została pogłębiona podczas zwiedzania tego pięknego miasta.

Na zakończenie tego międzynarodowego spotkania, 28 września odbyły się w Dzikowcu warsztaty na temat bezpieczeństwa w internecie oraz warsztaty filmowe przeprowadzone przez firmę Kinoamatorskie.pl.  Odwiedziliśmy też Zespół Szkół w Wilczej Woli, gdzie przeprowadzono quiz wiedzy o Polsce. Uczniowie doskonale bawili się na wieczorku pożegnalnym, podczas którego wystąpili utalentowani uczniowie Zespołu Szkół w Dzikowcu. Było to tydzień niezapomnianych wrażeń, doskonalenia umiejętności językowych oraz nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. Dzięki nim tworzymy wspólne społeczeństwo europejskie. A już w styczniu czeka nas kolejne spotkanie, tym razem w Hiszpanii.

 

Image

Image

Image

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Wstawił: Jolanta Serafin, 2018-10-08 17:26