Załączniki do postu:
{files}

Sześcioro uczniów klas III gimnazjum (Diana Rusin, Natalia Snopek, Kinga Zielińska, Hubert Drapała, Kacper Hahn, Karolina Sasiela) już 18 marca b.r. uda się na pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach projektu "Mały krok dla filmu, duży dla obywatelstwa europejskiego", które będzie miało miejsce w Chorwacji.

Tematem przewodnim tego spotkania będzie aktywność obywatelska. W związku z czym uczniowie intensywnie przygotowują się na ten wyjazd: poszerzają wiedzę o tym kraju, opracowując prezentacje tematyczne przy wykorzystaniu  narzędzi internetowych takich jak Piktochart (Dubrovnik, Chorwacja - kraina tysiąca wysp, Nikola Tesla), a także plakaty o polskich protestach, o których było głośno w ostatnich latach, jako przejaw aktywności społecznej w naszym kraju. Zostaną też stworzone dwie prezentacje o słynnych polskich aktywistach, o których opowiemy za granicą.

Image

Ponadto zadaniem uczniów było nagranie filmików po angielsku, w których po krótce przedstawili siebie zagranicznym kolegom i koleżankom. Dodatkowo przygotowują również piosenkę o wymowie aktywistycznej, zachęcającej do działania i wiary w siebie "Możesz wszystko", którą także zaprezentują podczas wyjazdu.

Image

Wszystkie rezultaty działań, filmy i prezentacje można obejrzeć na stronie internetowej projektu.

https://smallstepforafilm.wordpress.com/


Wstawił: Jolanta Serafin, 2018-02-26 19:24