Załączniki do postu:
{files}

W dniach 14-16 grudnia 2017r. naszą szkołę odwiedził gość specjalny: p. Michał Kołdras
z firmy i serwisu KINOAMATORSKIE.PL. Podczas trzydniowych warsztatów filmowych, zorganizowanych w ramach programu Erasmus+,  poznawaliśmy specyfikę pracy na planie oraz tworzenia filmu.

W pierwszym i drugim dniu dowiedzieliśmy się jak dobierać i obsługiwać sprzęt filmowy, jak tworzyć scenariusz oraz jak ważne jest oświetlenie na planie filmowym. Spróbowaliśmy też swoich sił jako aktorzy podczas nagrywania krótkiego filmu. Jak się okazało, praca aktora jest żmudna i wymaga wiele samodyscypliny, a godzina pracy na planie przekłada się średnio na minutę gotowego filmu. Mimo to wytrwale słuchaliśmy wskazówek prowadzącego, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Ostatniego dnia zapoznaliśmy się z programem Corel Video Studio X10, który służy do edycji i montażu filmu. To dzięki niemu poznaliśmy świat niektorych  trików i efektów filmowych. Po tej lekcji na pewno innym okiem spojrzymy już na niejedną kinową produkcję.

Warsztaty te były ogromną dawką wiedzy i cennego doświadczenia filmowego, które postaramy się wykorzystać przy kolejnych filmowych inicjatywach.

DZIEŃ 1

Image

 

Image

 

Image

DZIEŃ 2

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

DZIEŃ 3

Image


Wstawił: Jolanta Serafin, 2017-12-22 17:37